יש דבר כזה: מה זה נעליים טבעוניות? איך מיוצרות?

כאשר אנחנו מזכירים את המונח "טבעוני" אנחנו בדרך כלל מתייחסים לנושא תזונה שלא כוללת בשר, ביצים, מוצרי חלב וכל מרכיב אחר שמקורו בבעלי חיים. אבל בתקופה האחרונה חלה התייחסות בנושא זה גם למוצרים ואביזרים שאינם מאכלים. למשל, נעליים טבעוניות. ומה זה אומר בעצם?

 

מהן נעליים טבעוניות?

אז כנראה שלא היינו מכניסים אותם לכריך שלנו, אבל נעליים טבעוניות עשויות מצמחים כמו אננס, פטריות, בננות, תפוחים או מחומרים סיתטיים כמו פוליאוריטן (PU), מיקרופייבר או גומי.

 

חשוב לציין כי מה שהופך נעל לטבעונית הוא שהן אינן מכילות חומרים שמקורם בבעלי חיים - כמו עור, זמש או צמר.

 

נעליים אלה מיועדות לאנשים המגדירים את עצמם כטבעוניים והן אינן עשויות מעור של בעלי חיים (דהיינו עור שהוא תוצר של תעשיית הבשר או החלב), פרווה, צמר או כל חלק אחר של בעלי חיים.

 

זה כמעט בלתי אפשרי להבחין בהבדל בין נעל מעור שמקורו בבעלי חיים, זמש וצמר, לבין הגרסאות הטבעוניות שלהם. נעליים טבעוניות מלאות בסטייל ומאוד נוחות ויכולות להחזיק מעמד הרבה מאוד זמן - והן לא גוזרות על בעלי חיים קיום אומלל ומוות אלים.

 

נעליים טבעוניות לנשים - דגם שחר

לא נפגעו בעלי חיים בעת יצירת הנעל הזו

כאמור, נעל טבעונית היא כזו המיוצרת ללא שימוש במוצרים מן החי, כאשר אנחנו בטבע נאות מייצרים נעליים מסוג זה הן לנשים והן לגברים. נעל זו גם לא כוללת מוצרים שנוסו על בעלי חיים. וזה משמעותי ביותר, שכן חומרים רבים המשמשים באופן מסורתי בייצור נעליים, דוגמת דבקים מסוגים שונים, גם הם לא נכללים בייצור נעליים טבעוניות.

 

למזלנו, המגוון והאפשרויות השונות לייצור נעליים טבעוניות, רק הולכות ומשתפרות לאורך השנים.

 

לא רק שעורות סינתטיים הופכים להיות נפוצים בכל סוגי ההנעלה, גם הטכנולוגיות לייצור החומרים התקדמו ונעליים מעור סינתטי הופכים להיות יותר ויותר פופולריים, במיוחד בנעלי יום יום ונעליים אלגנטיות.

 

מחפשים נעליים טבעוניות לנשים ולגברים - היכנסו לקטלוג

 

חומרי ייצור

עבורנו, בטבע נאות, נעליים טבעוניות פירושן שימוש ב-100% חומרים טבעיים או סינתטיים באיכות מעולה, ללא מוצרים מהחי, בכל דגמי ה-VEGAN שלנו.

 

מסנדלים ועד סניקרס, לגברים ולנשים, החומרים הטבעוניים כוללים את הסוליה החיצונית, הרפידה, הגפות וכל שאר מרכיבי הנעל.

 

ההתקדמות בחומרים סינתטיים העניקה לנו יותר אפשרויות, עיצוב טוב יותר וביצועים גבוהים יותר ממה שהכרנו בנעליים טבעוניות.

 

ולא פחות חשוב - הנעליים שלנו שומרות על העמידות והנוחות שהלקוחות שלנו מכירים.

 

כמה זמן מחזיקות נעליים טבעוניות?

כמו בכל מוצר, זה מאוד תלוי באיכות. הנעליים הטבעונות של טבע נאות מחזיקות לאורך זמן ומבטיחות את האיכות והנוחות שכל כך מאפיינת אותנו.

 

חשוב לזכור כי האופן שבו אנו נטפל בנעליים שלנו והתדירות שבה אנו נועלים אותן, משפיעה גם היא על העמידות שלהן.

השפעות סביבתיות

חשוב לזכור שנעליים שלא עשויות מחיות, לא אומר שהם ידידותיות לסביבה בהכרח. לעומת זאת, תהליך הייצור של נעליים טבעוניות מזהם הרבה פחות.

 

יש לא מעט ויכוחים ותהיות האם ייצור של עור סינתטי מזהם יותר מייצור של עור רגיל, אבל בכל הנוגע לנעליים טבעוניות, אין כאן שאלה בכלל שכן כבר זמן רב שהן מסמלות אורח חיים אחראי וידידותי לסביבה.

 

בסופו של יום, הבחירה בין לקנות נעל טבעוניות או לא, היא בידיים של כל אחד מאיתנו. מי שמחפש נעליים טבעוניות עם עמידות, נוחות וביצועים, ימצא אותם בטבע נאות.

 

ניתן למצוא את קולקציית הנעליים הטבעוניות שלנו בדגמים המוכרים והאהובים בכל בית בישראל כמו בדגמי שחר, סקאוט, נועם ועוד. הנעליים שלנו מיוצרות בטכנולוגייה ירוקה עם עור מחומרים אקולוגים בלבד מצמח האננס.

 

טבע נאות מעמידה את נושא הקיימות במרכז מטרותיה ומוכיחה כי עור צמחי הוא עמיד ומסוגנן בדיוק כמו כל חומר אחר בשוק.

 

מחפשים נעליים טבעוניות לנשים ולגברים - היכנסו לקטלוג

© כל הזכויות שמורות לטבע נאות 2019